Youtube video indir, son yılların en popüler video izleme platformu olan Youtube için araştırılan konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bilindiği üzere dijitalleşen çağda internet üzerinden gelir elde etmek oldukça popüler bir konu olmaktadır. İnternetten gelir elde etme durumu söz konusu olduğunda ise akla ilk olarak Youtube videoları gelmektedir. Bu sebeple platforma olan ilgi giderek artmaktadır.

Gelir elde etme amacıyla artan ilgi kaliteli içeriklerin de üretilmesinin önünü açmaktadır. Durum böyle olunca üretilen içerikleri izleyen kullanıcıların da kullanım süreleri artmaktadır. Bakıldığında hem içerik üretimi hem de içerik tüketimi için doğal bir artış yaşanmaktadır. Üretilen içeriklerin kalitesine de bağlı olmak üzere kullanıcıların birçoğu içerikleri indirmek istemektedir. Tüm platformlarda olduğu gibi Youtube da kullanıcılarını platform içerisinde tutabilmek adına böyle bir işleme izin vermemektedir. Böyle bir durumda ise kullanıcılar Youtube video indir işlemini gerçekleştirebilmek için farklı yöntem arayışlarına girmektedir.

 

Youtube Video İndir

Youtube kendi içerisinde üretilen videoların indirilmesine, daha sonra farklı platformlarda kullanılmasına izin vermemektedir. Bu bağlamda bakıldığında ekstra olarak bir koruma mekanizması oluşturmasa da tercihen bu işlemin gerçekleştirilmesini istememektedir. Platform içerisinde gerçekleştirilen kullanımlarda dahi kopya içeriklerin kullanımına müsaade etmeyen platform, kendi içeriklerinin farklı platformlara taşınmasına da müsaade etmemektedir.

Video indirme konusunda izin vermemesinin en önemli sebeplerinden biri de bu içeriklerden reklam geliri elde etmesidir. Youtube kendi içerisinde bir reklam sistemine sahiptir. Bu reklamlar ile birlikte içerik üreticileri gelir elde ederken, Youtube’da bu gelirlerden pay almaktadır. Böyle bir durumda içeriklerinin indirilmesine ve reklam gelirlerinin azalmasına müsaade etmesi de pek mantıklı değildir. Tüm bu sebeplere rağmen Youtube video indir işlemini gerçekleştirerek beğendiği videoları indirmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği en başarılı site https://videoindir.net/ adresidir. Bu site Youtube üzerinde yer alan tüm videoların indirilmesine olanak sağlamaktadır. Videonun boyutu, görüntü kalitesi veya üreticisi kim olursa olsun, indirilmesini sağlamaktadır.

 

Youtube Videosu Nasıl İndirilir?

Youtube üzerinde bulunan videoların indirilebilmesi için tercih edilebilecek farklı yöntemlerin olduğu bilinmektedir. Fakat birçok yöntemin kısa vadeli olarak çalıştığı, sık sık hata verdiği, içerisinde barındırdığı reklamlar ile birlikte kullanıcının işlemini gerçekleştirmesini zorlaştırdığı bilinmektedir. Bu gibi sorunlardan dolayı kullanıcılar kısa süreli olarak tercih etse de kalıcı olarak kullanabilecekleri alternatif yöntemleri araştırmaya devam etmektedir. Böyle bir durumda ise https://videoindir.net/ devreye girmektedir. Uzun süredir sağlamış olduğu başarılı hizmetler ile birlikte kullanıcılarına bu güveni vermektedir. Geçici yöntemler yerine kalıcı bir yöntem ile Youtube video indir işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin yapması gerekenler şu şekildedir:

Youtube video indir işlemi gerçekleştirilirken size sunulan video kalitelerinin alt kısmında indirilecek olan dosyanın boyutu yazmaktadır. Sunulan video kaliteleri içerisinde en kaliteli olanı seçmek için en yüksek boyuta sahip olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise videonun formatıdır. İndireceğiniz videoyu daha sonra izleyeceğiniz video oynatıcılarda sorun yaşamamak için en fazla tercih edilen format olan mp4 ile indirmenizde fayda bulunmaktadır. Bunun dışında ise bağlantısını kopyalamış olduğunuz videoyu mp3 formatı ile indirebilmeniz de mümkündür. Bu bağlamda bakıldığında https://videoindir.net/ adresinin sağlamış olduğu zengin indirme seçeneklerini deneyimleyebilirsiniz.

 

Farklı Sitelerden Video İndirin

Bu site sayesinde desteklenen sitelerden videolar indirebilirsiniz. Desteklenen servisler:

Desteklenen Servisler

Facebook Instagram Twitter Tiktok Vimeo Dailymotion Youtube

Ses Dosyaları İndirin

Bu kaynaklardan ses dosyaları indirebilirsiniz YouTube, TED, Soundcloud, Bandcamp, Tiktok, Reddit