İnstagram video indir, görsel içerikleri ile ön plana çıkan İnstagram ile ilgili kullanıcıların çok fazla ilgi duyduğu ve uygulanabilmesi için farklı yöntemler aradığı işlemler arasında yer almaktadır. Genel olarak popüler sosyal medya platformlarına bakıldığında içeriklerin indirilmesine imkân verilmemesi kullanıcıları bu yönde araştırmalar yapmaya itmektedir.

İnstagram platformuna bakıldığında içerisinde barındırdığı hiçbir içeriğin kopyalanabilmesine veya indirilebilmesine imkân vermediği görülmektedir. Sahip olduğu kullanıcıları platform içerisinde tutarak kullanım sürelerini artırmayı amaçlamasından dolayı beğenilen içeriklerin yalnızda platform içerisinde kaydedilmesine imkân verilmektedir. Platform içerisine kaydedilme yöntemi kullanıldığında ise videoların farklı platformlar aracılığıyla gönderilebilmesi mümkün olmamaktadır. Burada kaydedilen videoların aktif İnstagram kullanıcılarına DM yoluyla gönderilebilmesi mümkün olmaktadır. Platform dışı gönderimler için ise yalnızca videonun bağlantısı gönderilmektedir. Videonun bağlantısını açmak isteyen kullanıcıların ise İnstagram’a üye olmaları gerekmektedir. Platformun tercih ettiği bu yöntem kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmakta ve bu engeli aşmak için İnstagram video indir şeklinde araştırmalar yapılmaktadır.

 

İnstagram Video İndir

Tüm popüler sosyal medya platformlarında olduğu gibi kullanıcıları platform içerisinde daha fazla tutmak adına bazı önemli adımlar ve yöntemler uygulanmaktadır. Platform içerisinde yer alan içeriklerin farklı platformlarda kullanılmak üzere indirilmesine izin vermemek de bu yöntemler arasında yer almaktadır. Platformlar açısından bakıldığında son derece anlaşılabilir bir yöntem olarak görülse de birçok kullanıcı için can sıkıcı bir yöntem olmaktadır. Kullanıcılar beğendikleri, ilgi duydukları içerikleri indirebilmek ve arkadaşlarıyla paylaşabilmek istemektedir. Bu sebeple platformun oluşturmuş olduğu engeli aşabilecek yöntemler ile ilgili arayışlar içerisine girmektedir. Bu arayışa bir çözüm olacak nitelikte hizmet veren ve sağlamış olduğu hizmette son derece başarılı olduğu görülen https://videoindir.net/  sitesi, İnstagram video indir konusunda araştırma yapan tüm kullanıcıların ulaşacağı bir sitedir. Kullanıcıların yorumları dikkate alındığında bu alanda yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen yöntemler arasında en başarılı sonuç veren ve kullanıcıya kolaylık sağlaması açısından en sade ara yüze sahip olan sitedir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı kullanıcıların gözdesi olmayı başarmış ve benzer video indirme işlemleri için ilk tercih edilenler arasındaki yerini almıştır.

 

İnstagram Videosu Nasıl İndirilir?

Görsel içerikleri ile ön plana çıkan ve kullanıcılarının beğendikleri içerikleri indirmesine izin vermeyen İnstagram için kullanıcıların arayışlarına son veren ve kolay kullanımı ile birlikte olumlu görüşlerin sayısını artıran videoindir.net şu şekilde kullanılmaktadır:

 

Daha önce gerçekleştirdiğiniz kullanımlar esnasında ileride indirmek üzere “Kaydedilenler” içerisine eklediğiniz bir videoyu bulmak ve İnstagram video indir yöntemi ile indirmek istiyorsanız basit olarak şunları yapmalısınız:

Bilgisayar üzerinden kullanım gerçekleştiriyorsanız,

 

Mobil uygulama üzerinden kullanım gerçekleştiriyorsanız,

 

Farklı Sitelerden Video İndirin

Bu site sayesinde desteklenen sitelerden videolar indirebilirsiniz. Desteklenen servisler:

Desteklenen Servisler

Facebook Instagram Twitter Tiktok Vimeo Dailymotion Youtube

Ses Dosyaları İndirin

Bu kaynaklardan ses dosyaları indirebilirsiniz YouTube, TED, Soundcloud, Bandcamp, Tiktok, Reddit